JELLY BELLY

Dabar puikiai pasaulyje žinomų želė pupelių su blizgančiais apvalkalais ir skoniu istorija yra stebėtinai ilga. Kelionė prasidėjo XIX a., kai Gustavas Goelitzas ir jo sūnūs įkūrė The Goelitz Candy Company. Jie išgarsėjo skaniaisiais saldainiais, tokiais kaip mandarinų griežinėliai ir prieskonių lašeliai, ir taip paruošė dirvą kultiniams Jelly Belly saldainiams.

Nors Goelitz kompanija veikė beveik šimtmetį, patį Jelly Belly Davidas Kleinas pristatė tik 1976 m. Nuo to laiko šios mažos pupelės užkariavo širdis (ir skonio receptorius) savo unikaliais skoniais. Nuo klasikinio vyšnių skonio (Very Cherry), neginčijamo čempiono, iki netikėto sviestuotų popkornų (Buttered Popcorn), kuris neilgai trukus užėmė pirmąją vietą.

Tačiau šios pupelės yra ne tik skanios – tai mažyčiai meno kūriniai. Kiekviena jų pasižymi savita forma ir didžiuojasi garsiuoju įmonės logotipu – tai liudija, kad prekės ženklas skiria daug dėmesio detalėms. Įdomu tai, kad vienai tobulai Jelly Belly pupelei sukurti prireikia nuo savaitės iki dviejų savaičių!

Tuo istorija nesibaigia. Jelly Belly gali pasigirti protu nesuvokiama daugiau nei 100 unikalių skonių įvairove, todėl kiekvieno smaližiaus laukia nuotykis. Jie net pasiekė žvaigždes – 1983 m. tapo saldžiu skanėstu “Challenger” misijos astronautams. Taigi, kai kitą kartą į burną įsidėsi kurią nors iš įvairiausių nepakartojamo skonio pupelių, prisimink, kad mėgaujiesi ne tik saldainiais, bet ir dalelyte istorijos!

Ar priimsi iššūkį?

2008 m. Jelly Belly pristatė dešimt panašiai atrodančių želė pupelių porų BeanBoozled, siūlančių laukinių ir pašėlusių skonių. Ar tai bus sultinga kriaušė, ar snarglys? Sviestuoti kukurūzai ar supuvęs kiaušinis? Yra tik vienas būdas tai sužinoti!

O 2020 m. situacija us šiomis pašėlusiomis pupelėmis tapo dar karštesnė, kai pasauliui buvo pristatytos Flaming Five – penkių ypatingai aštrių pipirų skonio pupelės!