MARSHMALLOW FLUFF

1920 m. gegužės 14 d. Lino mieste, Masačusetse, dienraštyje “Daily Evening Item” pasirodė nedidelis straipsnis, skelbiantis, kad du jauni vyrai, H. Allenas Durkee ir Fredas L. Moweris įkūrė Marshmallow Fluff gamybos įmonę. Abu vyrai abu buvo baigę Swampscott vidurinę mokyklą ir  buvo Pirmojo pasaulinio karo veteranai iš JAV pėstininkų pajėgų. Tikslią datą, kada jie pradėjo dirbti kartu, sunku nustatyti. Prieš pradėdami gaminti Fluff jie kartu jau gamino saldainius. Tuo metu įmonėje dirbo šie du vyrai, kurie pradėjo gaminti saldumynus virtuvėje naktimis, o dieną pardavinėti juos nuo durų iki durų.

Kaip 1930 m. rašė Durkee: Prieš dešimt metų pradėjome dirbti su viena statine cukraus, keliomis skardinėmis, dviem šaukštais, vienu naudotu “Ford”, be klientų, bet su daugybe perspektyvų. Šiandien (praėjus vos dešimčiai metų), puikiai bendradarbiaujant su didmeninės prekybos maisto produktais įmonėmis, turime didžiausią Naujojoje Anglijoje zefyrų kremo platinimą ir jokio “Ford”.”

Marshmallow Fluff iš tikrųjų atsirado 1917 m. Prieš Pirmąjį pasaulinį karą Somervilio valstijoje gyvenantis vyras, vardu Archibaldas Kveris (Archibald Query), gamino juos savo virtuvėje ir pardavinėjo iš rankų į rankas, tačiau dėl karo meto nepritekliaus buvo priverstas nutraukti veiklą. Pasibaigus karui A. Query turėjo kito darbo ir nebuvo suinteresuotas vėl pradėti savo verslą, tačiau buvo pasirengęs parduoti receptūrą. Durkee ir Mower sutelkė savo santaupas ir nupirko ją už penkis šimtus dolerių.

Ką tik grįžę iš Prancūzijos, jie žaismingai pervadino savo produktą “Toot Sweet Marshmallow Fluff”, tačiau “Toot Sweet” etiketėje išliko neilgai. Situacija “nėra klientų, bet yra daug perspektyvų” taip pat truko neilgai. Ankstyvajame kvite, kuris vis dar saugomas bendrovės knygose, užfiksuota, kad 1920 m. balandį trys vieno galono skardinės buvo parduotos vienai atostogų sodybai Naujajame Hampšyre. Tuo metu kaina buvo 1,00 JAV dolerio už galoną! Prekyba nuo durų iki durų pelnė reputaciją tarp vietos namų šeimininkių, todėl “Fluff” galiausiai atsidūrė vietos maisto prekių lentynose.

THE FLUFFERNUTTER

O taip, Fluffernutter! Daugelis sako, kad negyvenai, kol neparagavai vieno iš šių išskirtinai amerikietiškų skanėstų! Ir jie gali būti teisūs! Ilgą laiką buvęs žaidimų aikštelių, popamokinių užkandžių, koledžų bendrabučių ir vietinių užkandinių pagrindiniu patiekalu, Fluffernutter tai dieviško skonio užkandis, kurį labai lengva pasigaminti pačiam. Tereikia užtepti Marshmallow Fluff ant vienos riekelės duonos, žemės riešutų kremo ant kitos ir sulipdyti riekeles vieną su kita. Štai ir viskas! O jei nori pakelti šį patiekalą į dar kitą lygį, įdėk ten bananų, šokolado gabaliukų ar kitą savo mėgstamą skanėstą. Pasitelk vaizduotę ir susikurk savąją Fluffernutter versiją!