TWIZZLERS

TWIZZLERS – ILGI GUMINUKŲ SUKTINUKAI

Twizzlers yra ilgi susukti saldainiai, gaminami JAV. Iš pirmo žvilgsnio jie gali pasirodyti kaip saldymedžio saldainiai, tačiau jų sudėtyje nėra saldymedžio ekstrakto. Vieninteliai tikri saldymedžio saldainiai yra juodos spalvos ir būtent nuo jų prasidėjo prekės ženklo istorija.

Pirmą kartą jie buvo pagaminti 1929 m. The Young & Smylie Confectionery kompanijos. Iki 60-ųjų apie juos yra mažai kas žinoma, užtat vėliau jie labai išpopuliarėjo, o 1997 m. Hershey Foods Corporation nupirko Y&S kompaniją ir Twizzlers tapo dukterine Hershey’s įmone.

Sklinda gandai, kad Neilo Armstrongo antrasis komentaras po nusileidimo mėnulyje buvo “Šiuo metu neatsisakyčiau Twizzlers”. Taip pat šis prekės ženklas 1998 m. nustatė pasaulio Gineso rekordą – ilgiausio, kada nors pagaminto saldymedžio saldainio! Koks gi tas rekordinis ilgis? 365 m ilgio ir virš 45 kg svorio. Tikriausiai galima pagalvoti kad su tokiais pasiekimais, visi šiuos saldainius mėgsta, tačiau taip tikrai nėra. Šie saldainiai turi didelį konkurentą pavadinimu Red Vine, dėl ko iki šiol vyksta “karas” – Twizzlers vs. Red Vine, ir panašu kad jis niekada nesibaigs.

Kad ir kokie savotiški Twizzlers saldainiai bebūtų, jie vistiek atranda naujus gerbėjus visame pasaulyje. Ir nors klasika tapę saldainiai yra raudonos spalvos braškių skonio, yra įvairiausių kitų variacijų – apelsininiai, citrininiai, su karamelizuoto obuolio įdaru, mėlynosios avietės, arbūzo skonio. Taip pat yra skirtingų tipų, įdomiausi iš kurių yra Nibs (NEsuskti saldainiai) ir Candy Starws (saldainis naudojamas kaip šiaudelis gėrimams).